Prywatna emerytura

Prywatna emerytura z gwarancją zysku i polisą na życie w cenie

Każdy pragnie mieć bezpieczną emeryturę, na którą może liczyć w późniejszych latach. Aby zapewnić sobie takie warunki, wielu ubezpieczycieli oferuje rozwiązanie pozwalające skorzystać zarówno z gwarancji zysku, jak i ochrony życia – czyli tzw. „prywatna emerytura”. Przedstawimy tutaj szczegółowo, na czym polega to rozwiązanie oraz jak można je wykorzystać do oszczędzania na emeryturę!

Emerytura minimalna z ZUS

W Polsce świadczenie emerytalne wynosi 60% podstawy wymiaru składki na ubezpieczenie (lub 75% jeżeli ubezpieczony przez cały okres składkowy). Emerytura minimalna z ZUS to kwota najniższa jaką można otrzymać po osiągnięciu wieku emerytalnego. W 2019 roku wynosi ona 1120,80 zł brutto.

Polisa na życie gratis

W ramach promocji możesz otrzymać polisę na życie w cenie 0 zł. Co to oznacza dla Ciebie? Jeśli zmarłbyś lub poniósłbyś trwałe uszkodzenie ciała, Twoja rodzina otrzyma wypłatę świadczenia ubezpieczeniowego. Dzięki temu będzie mogła poradzić sobie ze swoimi życiowymi wydatkami, które mogą się pojawić po Twojej śmierci lub niepełnosprawności.

Brak podatku od zysku

Brak podatku od zysku to korzyść, która przypada osobom prywatnie ubezpieczonym. Ponieważ składki są odprowadzane bezpośrednio do towarzystwa ubezpieczeniowego, a nie do ZUS-u, nie ma podatku dochodowego od zysków kapitałowych. Co więcej, w przypadku śmierci ubezpieczonego żaden podatek nie jest pobierany od polisy na życie.

Gwarancja premii i zysków

Zabezpieczenie finansowe na starość to dla wielu osób priorytet. W Polsce system emerytalny oparty jest na dwóch filarach: publicznym i prywatnym. Zdecydowana większość Polaków (ponad 80%) polega wyłącznie na pierwszym z nich. Tymczasem drugi filar, czyli prywatne środki, mogą znacznie zwiększyć wysokość otrzymywanej emerytury.

Prywatna emerytura z gwarancją zysku i polisą na życie to jedna z możliwości inwestowania prywatnych środków. Gwarancja premii i zysków Jedną z najważniejszych korzyści płynących z tego typu inwestycji jest gwarancja premii oraz stałego, co miesięcznego dochodu w formie renty. Oznacza to, że niezależnie od sytuacji na rynku, inwestor otrzyma zapewniony zysk. W przypadku prywatnej emerytury z gwarancją premii i polisą na życie, kwota wpłaty jest ubezpieczona przez towarzystwo ubezpieczeniowe, co oznacza, że w razie niepowodzenia inwestycji lub upadłości firmy, inwestor otrzyma zwrot swoich środków.

Polisa na życie za darmo

W przypadku śmierci inwestora przed osiągnięciem wieku emerytalnego, jego bliscy otrzymają polisę na życie w wysokości ustalonej wcześniej. Jest to dodatkowa forma zabezpieczenia finansowego dla rodziny i pewność, że inwestycja nie pójdzie na marne. Podsumowując, prywatna emerytura z gwarancją premii i polisą na życie jest bezpieczną formą inwestowania środków na przyszłość. Gwarantuje stały dochód w formie renty oraz zabezpieczenie finansowe dla rodziny w przypadku śmierci inwestora. Dlatego warto rozważyć tę opcję jako uzupełnienie publicznego systemu emerytalnego.

Dziedziczenie emerytury

W Polsce system emerytalny oparty jest na zasadzie dziedziczenia. Oznacza to, że po śmierci osoby uprawnionej do emerytury, jej środki przechodzą na współmałżonka lub dzieci. W przypadku braku małżonka lub dzieci, środki mogą przepadać. Zgodnie z polskim prawem, emerytura może zostać przekazana po śmierci na następujących zasadach:

Współmałżonek

Jeśli zmarły był małżonkiem, jego emerytura może zostać przekazana na pozostającego przy życiu współmałżonka. W przypadku, gdy oboje małżonkowie pobierali emeryturę, świadczenie przechodzi w ręce współmałżonka o wyższym świadczeniu.

Dzieci

Jeśli zmarły był rodzicem nieletnich dzieci lub dzieci uczących się do 25 roku życia, emerytura zostanie przekazana na dzieci w równych częściach. Jeżeli dziecko jest niepełnoletnie lub uczy się do 16 roku życia, emerytura będzie wypłacana przez całe życie dziecka lub do ukończenia nauki. Jeśli dziecko jest pełnoletnie, ale nie uczy się lub już ukończyło naukę, emerytura będzie wypłacana przez okres 10 lat.

Inne osoby

Jeśli zmarły nie pozostawił współmałżonka ani dzieci, jego emerytura może zostać przekazana na inne osoby, jeśli zostaną one uznane za osób uprawnionych przez ZUS (np. rodziców, rodzeństwo).

Brak spadkobierców

Jeśli zmarły nie pozostawił żadnych uprawnionych do dziedziczenia osób, jego emerytura może przepaść i nie zostanie przekazana na nikogo.

Wysokość dziedziczonej emerytury

Wysokość dziedziczonej emerytury zależy od wielu czynników, takich jak wysokość świadczenia zmarłego oraz wiek i sytuacja życiowa spadkobiercy. W przypadku współmałżonka, świadczenie może być wypłacane w takiej samej wysokości jak zmarłemu. Natomiast dzieci mogą otrzymywać mniejsze emerytury, w zależności od wieku i sytuacji życiowej. W przypadku innych osób uprawnionych, wysokość emerytury będzie ustalana indywidualnie przez ZUS.

Podsumowując, dziedziczenie emerytury jest możliwe w Polsce i przysługuje ona współmałżonkowi lub dzieciom zmarłego. W przypadku braku spadkobierców, środki te mogą przepaść. Wysokość dziedziczonej emerytury zależy od wielu czynników i jest ustalana indywidualnie przez ZUS.

Elastyczna składka emerytalna

Każdy ma inne wyobrażenie o tym, jak powinna wyglądać jego emerytura. Niektórzy chcą się całkowicie zrelaksować, podróżować i cieszyć życiem, inni zaś woleliby kontynuować pracę lub rozpocząć nowe przedsięwzięcie. Prywatna emerytura może pomóc Ci zrealizować każde z tych marzeń. System prywatnej emerytury oparty jest na elastycznych składkach. Oznacza to, że możesz wpłacać taką kwotę, jaka Ci odpowiada – im więcej wpłacisz, tym większy będzie Twój kapitał do dyspozycji na emeryturze. Warto jednak pamiętać, że aby uzyskać gwarancję zysku, należy wpłacać regularnie. Elastyczność dotyczy również sposobu wpłat – możesz je dokonywać jednorazowo lub regularnie, a także zmieniać ich wysokość w trakcie trwania umowy. Możesz także zdecydować się na jednorazową wpłatę większej kwoty, gdy będziesz miał taką możliwość. Korzyści z elastycznej składki emerytalnej

Prywatna emerytura. Indywidualne podejście

Elastyczna składka emerytalna pozwala Ci dostosować swoje oszczędności do własnych potrzeb i możliwości finansowych. Możesz zdecydować, jak dużo chcesz oszczędzać i w jaki sposób – bez sztywnych ram narzuconych przez system państwowy.

Wysoki zwrot z inwestycji w prywatnej emeryturze

Prywatne fundusze emerytalne oferują znacznie wyższe stopy zwrotu niż tradycyjne produkty oszczędnościowe. Dzięki elastycznej składce emerytalnej masz szansę zwiększyć swoje oszczędności i uzyskać większy kapitał na starość.

Możliwość dostosowania składki emerytalnej do zmieniających się okoliczności

Elastyczność składki daje Ci swobodę w dostosowaniu swoich oszczędności do zmieniającej się sytuacji finansowej. Możesz zwiększyć lub zmniejszyć wysokość wpłat, a także wybrać korzystniejszy dla Ciebie sposób inwestowania środków. 4. Gwarancja bezpieczeństwa Prywatne fundusze emerytalne są objęte nadzorem państwowym i muszą przestrzegać rygorystycznych regulacji dotyczących bezpieczeństwa środków inwestowanych przez klientów. Dzięki temu Twoje oszczędności są chronione przed ewentualnymi niekorzystnymi zdarzeniami na rynku finansowym. Podsumowanie Elastyczna składka emerytalna daje Ci możliwość dostosowania swoich oszczędności do indywidualnych potrzeb i możliwości finansowych. Dzięki temu możesz mieć większą kontrolę nad swoją przyszłością i zapewnić sobie wygodną emeryturę. Przed podjęciem decyzji o wyborze prywatnego funduszu emerytalnego warto dokładnie przeanalizować oferty różnych instytucji i porównać stopy zwrotu oraz opłaty, aby wybrać najlepszą opcję dla siebie.

Kalkulator prywatnej emerytury

Prywatna emerytura to gwarancja zysku i polisa na życie w jednym. Jest to atrakcyjna propozycja dla osób, które chcą inwestować swoje pieniądze w bezpieczny sposób. Kalkulator prywatnej emerytury pozwala obliczyć, ile pieniędzy można zaoszczędzić, aby uzyskać określone korzyści podczas emerytury. Kalkulator ten bierze pod uwagę takie czynniki jak wiek, dochód, okres oszczędzania oraz oczekiwany procent zwrotu z inwestycji. Dzięki temu można łatwo oszacować wysokość miesięcznego świadczenia emerytalnego, które będzie dostępne po przekroczeniu wieku emerytalnego. Aby skorzystać z kalkulatora prywatnej emerytury, należy wprowadzić swoje dane osobowe oraz informacje dotyczące swojej sytuacji finansowej. Następnie kalkulator przeprowadzi analizę i wyświetli wynik w postaci szacunkowej kwoty, jaką można otrzymać jako prywatną emeryturę. Warto również pamiętać, że korzystając z kalkulatora prywatnej emerytury, można eksperymentować z różnymi scenariuszami oszczędzania i inwestowania. Dzięki temu można znaleźć

Kontakt z doradcą

Umów konsultację

Sprawdź wolne terminy i umów się na konsultację telefoniczną, konsultację online lub spotkanie osobie z naszym doradcą

konsultacja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, są one przechowywane na Twoim urządzeniu i umożliwiają poprawne funkcjonowanie witryny. Korzystając dalej z serwisu, wyrażasz zgodę na przechowywanie plików cookies na Twoim urządzeniu.