Jak prywatnie odkładać na emeryturę?

Jak prywatnie odkładać na emeryturę?

Wiele osób uważa, że emerytura oparta na systemie emerytalnym ZUS będzie coraz niższa i w końcu stanie się na tyle niska, iż nie pozwolą owe środki prowadzić trybu życia nawet na minimalnym poziomie. Inni zaś uważają, że nie będzie tak źle. Ważne jest jednak nie to, aby mieć rację w debacie, ale aby dobrze się przygotować i mieć wystarczający dochód, spędzając emeryturę, będąc niezależnym finansowo, co umożliwi godne życie i da szanse na spełnienie wszystkich zaplanowanych na emeryturze marzeń.

Jak to osiągnąć w praktyce? Rozwiązaniem jest odkładanie na emeryturę we własnym zakresie. Jak tylko stworzyć porządny plan emerytalny, w świecie pełnym zawirowań ekonomicznych, oszustw i innych niestabilności?

W stworzeniu długoterminowego planu finansowego pomoże Ci doradca emerytalny, który jest ekspertem w tej branży. Oto więcej informacji na ten temat.

Dlaczego lepiej odkładać na emeryturę we własnym zakresie?

Stworzenie dobrego planu finansowego i wprowadzenie go w życie tak szybko, jak to możliwe, jest kluczowe, aby uniknąć polegania wyłącznie na emeryturze ZUS i krótkoterminowych decyzjach politycznych. Przypominamy, że na chwilę obecną minimalna emerytura publiczna to 1780,96 zł brutto, z tym że mężczyźni muszą przepracować 25 lat a kobiety 20 lat. Niemniej jednak w przypadku przepracowania 10 lat na najniższej krajowej, wtedy takowa emerytura to jedynie 300 zł brutto dla mężczyzn i 250 zł brutto dla kobiet.

Liczby mówią same za siebie. Owe fakty są najbardziej przekonującym powodem przemawiającym za tym, że odkładać na emeryturę lepiej jest prywatnie, ponieważ potencjalne korzyści z tym związane są o wiele większe.

Dobrze przemyślana strategia w planowaniu emerytury

Dzięki odpowiedniej strategii oszczędzania i inwestowania łatwiej jest zapewnić sobie dobry standard życia, jak i przygotować się na ewentualne wydarzenia, które mogą wpłynąć na sytuację finansową. Co więcej, jeśli strategia okaże się skuteczna, istnieje również szansa, że po osiągnięciu wieku emerytalnego będzie można spełnić marzenia, lub inne cele, które wcześniej nie były możliwe do zrealizowania ze względu na niski budżet, brak czasu lub obowiązki jak np. ciągła praca.

Warto wiedzieć, iż nie wystarczy jedynie odkładać do przysłowiowej skarpety. W praktyce wahania gospodarcze, jak i finansowe mogą być zabójcze dla oszczędności.

Dlaczego? Otóż skumulowana inflacja z ostatnich 10 lat i inne problemy na tle gospodarczo-ekonomicznym oznaczają, iż złotówka straciła i dalej traci na swojej wartości. Dlatego kluczowe jest podejmowanie mądrych decyzji finansowych, w czym wesprze Cię prywatny doradca emerytalny, który jest specjalistą w swojej dziedzinie.

Jak prywatnie odkładać na emeryturę przy pomocy doradcy emerytalnego?

Ważne jest, aby zacząć jak najszybciej od małych kwot, aby bez wysiłku budować przyszły kapitał. Im wcześniej zaczniesz, tym szybciej sprawisz, że Twój kapitał będzie „pracował” dla Ciebie. Warren Buffett, największy inwestor wszech czasów, podsumował to świetnym cytatem. Jeśli nie możesz znaleźć sposobu na zarabianie pieniędzy podczas snu, będziesz pracował aż do śmierci.

Oczywiście przygotowanie planu inwestycyjnego jest trudne, ze względu na ryzyko inwestycyjne i szeroki wybór instrumentów finansowych. Jeśli zastanawiasz się, jak prywatnie odkładać na emeryturę, powinieneś/ powinnaś wiedzieć, że do wyboru są niezliczone rodzaje akcji, funduszy inwestycyjnych, obligacji skarbowych, kont emerytalnych, produktów oszczędnościowych i ubezpieczeniowych. Nie zapominajmy także o klasykach, takich jak złoto, czy inwestycje w mieszkania. Można także zdecydować się na bardziej nowoczesne formy inwestycji.

Szeroki wybór instrumentów finansowych może przyprawiać o ból głowy i niepewność, dlatego rolą prywatnego doradcy emerytalnego jest rzetelnie poinformowanie Cię o szansach, zagrożeniach oraz obecnych trendach na rynkach, dzięki czemu razem będziecie mogli stworzyć  strategię dopasowaną do Twoich potrzeb i możliwości finansowych.

Prywatne odkładanie na emeryturę – dodatkowe informacje

O czym warto jeszcze wiedzieć? śledzenie, jak radzą sobie Twoje inwestycje i plan emerytalny, może pochłonąć zbyt wiele Twojego czasu i emocji z tym związanych. Z czasem pojawią się także wątpliwości i stres. Normalnym stanem rzeczy jest fakt, że inwestorami targają emocje podczas okresowych topnieć, jak i wzrostów na rynkach finansowych. Doradca emerytalny będzie w tym przypadku Twoim „mentorem”. Specjalista sprawdzi ewolucję Twoich celów i pomagającym Ci trzymać się planu bez dawania się ponieść obawom i euforii.

Możesz zbudować doskonale zdywersyfikowany portfel inwestycyjny, przynoszący dobre zyski. Natomiast warto pamiętać także o podatkach, które przy rosnących dochodach mogą okazać się na tyle wysoki. W takiej sytuacji może pojawić się wątpliwość dalszej realizacji obranej strategii. W tej kwestii po raz kolejny warto skonsultować się z doradcą, który zajmie się opracowaniem najlepszych formuł optymalizacji podatkowej, co przy obecnych wysokich podatkach będzie stanowić ogromną zaletę.

Jeżeli podczas czytania powyższego artykułu pojawiły się pytania, tym bardziej zapraszamy do skontaktowania się z doradcą, a także do zapoznania się z ofertą na naszej stronie https://emeryturywpolsce.pl/.

Kontakt z doradcą

Umów konsultację

Sprawdź wolne terminy i umów się na konsultację telefoniczną, konsultację online lub spotkanie osobie z naszym doradcą

konsultacja
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, są one przechowywane na Twoim urządzeniu i umożliwiają poprawne funkcjonowanie witryny. Korzystając dalej z serwisu, wyrażasz zgodę na przechowywanie plików cookies na Twoim urządzeniu.